Wytwórnia konstrukcji


Wytwórnia Konstrukcji Żywiec to 30 lat doświadczenia, 3000 ton produkowanych konstrukcji rocznie, nowoczesne technologie, najwyższa jakość produktów potwierdzona licznymi certyfikatami, wykwalifikowana kadra spawaczy, konstruktorów, kontrolerów i inżynierów.

Na wytwórnię składają się dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 5 000 m2.  Pierwsza z nich wyposażona jest w suwnice o udźwigu od 6,3 – 12,5 ton. Park maszynowy zaopatrzony jest m.in. w portal do spawania blachownic, automatyczną linię do cięcia, wiercenia i znakowania profili stalowych, wypalarkę z głowicą 3D i 12 – metrowym stołem roboczym, automat do otworowania blach węzłowych oraz piły taśmowe. Drugi obiekt, to nowa hala lakierni wybudowana w 2020 roku. Nośność zamontowanych w niej suwnic wynosi 10 ton. Oprócz nowoczesnej strefy malowania w hali znajduje się linia do automatycznego czyszczenia konstrukcji stalowych metodą strumieniowo – ścierną.

Możliwości technologiczne:

  • konstrukcje w klasie EXC1-EXC3 wg PN-EN 1090-2,
  • gabaryt pojedynczego elementu 18000x3000mm,
  • waga pojedynczego elementu do 12t (18t -ciężar do potwierdzenia w zależności od gabarytu).

W naszych procesach technologicznych dążymy do maksymalnej automatyzacji produkcji, co pozwala podnieś jakość produktu oraz zwiększyć wydajność wytwórni, co z kolei przekłada się na krótszy termin realizacji i atrakcyjną cenę. W skali miesiąca jesteśmy w stanie wyprodukować od 200 do 300 ton konstrukcji stalowych. Głównie są to konstrukcje hal przemysłowych, które stanowią podstawę naszej produkcji. Ponadto wykonujemy konstrukcje estakad, antresoli, wiat, ekranów, barier oraz konstrukcje wykorzystywane w innych gałęziach przemysłu w postaci elementów maszyn i linii technologicznych.

Rodzaje produkowanych konstrukcji stalowych:

  • dwuteowniki spawane z blach (w tym zbieżne)
  • konstrukcje kratowe
  • konstrukcje kratowe przestrzenne
  • konstrukcje spawane z elementów gorącowalcowanych
  • konstrukcje skrzynkowe

Posiadamy własny dział projektowy i technologiczny, w którym konstruktorzy pracują na specjalistycznym oprogramowaniu pozwalającym na modelowaniu konstrukcji w 3D i generowaniu plików bezpośrednio na poszczególne maszyny. Dla zapewnienia najwyższej jakości produkowanych konstrukcji mamy wewnętrzną komórkę kontroli jakości oraz prowadzimy dodatkowe badania nieniszczące oraz niszczące korzystając z usług wyspecjalizowanych laboratoriów. Za całokształt prac spawalniczych odpowiedzialny jest główny spawalnik posiadający uprawnienie IWE. Nasze możliwości oraz umiejętności naszej kadry spawalniczej od wielu lat potwierdzane są certyfikatem jakości w spawalnictwie wg PN-EN ISO 3834-2, który wymaga od wytwórcy dysponowania wystarczającym i kompetentnym personelem do planowania, wykonywania i nadzorowania produkcji spawalniczej, oraz certyfikatem spawalniczym zgodnie z normą PN-EN 1090-1 dla spawania elementów konstrukcji ze stali wg PN-EN 1090-2, które to wpływają na podniesienie jakości produkowanych wyrobów. Ponadto, od roku 2014, firma Konstrukcje Żywiec wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku wdrożyła certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji wg PN-EN 1090-1 dla konstrukcji wykonanych ze stali do klasy EXC 3 (jednostki certyfikujące SLV Halle GmbH, DVS ZERT).

Certyfikaty i uprawnienia:

certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji wg PN-EN 1090-2
certyfikat spawalniczy zgodny z PN-EN 1090-1
certyfikat jakości w spawalnictwie DIN EN ISO 3834-2
certyfikat IWE
certyfikat do nadzorowania, kierowania robotami antykorozyjnymi IBDiM
certyfikaty VT2